Koronavirus

Děti a učitelé se vrátili z lyžování v Itálii a šli do školy! Hrozí, že ji zavřou

Děti a učitelé se vrátili z lyžování v Itálii a šli do školy! Hrozí, že ji zavřou
Zdroj: Getty Images

Dvě desítky učitelů a 40 dětí jedné z frýdecko-místeckých základních škol se o víkendu vrátily z lyžařského výletu a tento týden šly do školy. Primátor města podobné chování označil ze nezodpovědné. V karanténě jsou i studenti a pedagog z gymnázia v České Třebové.

Děti a učitelé z 8. základní školy ve Frýdku-Místku vyrazili na lyžování do Itálie. O víkendu se vrátili do Česka a hned následující týden šli do školy. Jejich chování kritizoval primátor města Michal Pobucký (ČSSD).

"Mohlo se stát, že pokud jeden jediný z nich byl infikovaný, mohl spustit lavinu. Doporučení pro všechny ostatní děti i kantory z této školy jsou, aby omezily pohyb v mimoškolních kroužcích a dalších aktivitách po následujících 14 dnů," prohlásil frýdecko-místecký primátor.

Související obsah

"V tuto chvíli, kdy píši tyto řádky, již deset kantorů je v karanténě a počítám, že do večera se tam dostanou všichni, stejně tak asi i děti," doplnil primátor na svém facebookovém profilu v úterý kolem čtvrt na dvě odpoledne. Podle Pobuckého se může stát, že škola nebude schopná kvůli nedostatku učitelů utáhnout běžný provoz a město ji bude muset nechat uzavřít.

V karanténě jsou i studenti a pedagogové v Pardubickém kraji. "Prozatím na jedné střední škole, na Gymnáziu Česká Třebová, byli navrátivší žáci ze zahraničního lyžařského zájezdu a jeden pedagog preventivně umístěni do domácí karantény. Prozatím bez jakýchkoliv příznaků," uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Podívejte se na reportáž TV Nova o šíření koronaviru v Česku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz