Zahraničí

S blízkými se budeme loučit online. Strach z nákazy mění tradiční pohřby

S blízkými se budeme loučit online. Strach z nákazy mění tradiční pohřby
Zdroj: Profimedia

Koronavirus se přenáší z člověka na člověka. Proto je třeba vyhnout se rizikovým místům i velkým skupinám lidí. Doporučeno je také minimalizování veškerého fyzického kontaktu. Některé akce je možné odložit, anebo uspořádat bez diváků. Odkládány jsou například konference, anebo se streamují online. Některé nečekané životní události ale posunout nemůžeme: Třeba ve chvíli, kdy nám odejde někdo blízký.

Některé státy už zakázaly shromažďování lidí na velkých akcích. To se týká sportovních utkání nebo třeba koncertů. Ale co když někdo zemře a my se s ním chceme rozloučit? Na pohřby mohou přijít desítky lidí.

Během smutečního obřadu spolu pozůstalí stráví dostatečně dlouhou chvíli na to, aby se někdo virem mohl nakazit. Stačí totiž jeden nemocný, od kterého se nákaza může šířit dál. Jak ale minimalizovat riziko přenosu, a zároveň dopřát pozůstalým poslední rozloučení?

Související obsah

Britská Národní pohřební asociace se takovou možností zabývala. Asociace pro Skynews uvedla, že vhodným řešením by mohlo být streamování pohřbů. S takovou možností počítají ve chvíli, pokud by ve Spojeném království vypukla pandemie. Ceremonie by se přenášely online a pozůstalí by na ně mohli koukat z pohodlí svých domovů.

Související obsah

"Ceremoniály budou muset být upraveny pro případ, že by bylo zakázáno shromažďování obyvatel," dodal mluvčí Asociace. "Chceme pomoci rodinám, které ztratily své milované v těchto časech tím, že se snažíme najít smysluplnou cestu, jak se s nimi rozloučit."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz