Domácí

SKRYTÁ KAMERA: Muž prodával respirátor za tisíc, odvezla ho policie

Obavy a panika z koronaviru, který se nedávno potvrdil na území České republiky, přejí zejména tzv. “koronašmejdům.“ Ti naprosto neetickým způsobem vydělávají na strachu lidí ze zákeřného viru. Prodejem předražených respirátorů se chtěl obohatit také mladík, kterého při samotném kšeftu nachytali reportéři TN.cz.

Kvůli rozšíření COVID-19 v Česku se během pár dnů zvýšila poptávka po rouškách a respirátorech, které se následně staly nedostatkovým zbožím, na jehož prodeji se snaží vydělat nejen jednotlivci, ale také velkoobchody. Prodejci tak cenu zdravotnického materiálu vyšroubovali na maximum.


Ministerstvo financí proto začalo cenu regulovat a ve středu určilo maximální ceny respirátorů třídy FFP3 pro konečné spotřebitele.


“Maximální cena pro osobní ochranné prostředky dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) vyrobené v EU je ve výši 175 Kč bez DPH, cena zdravotnického materiálu vyrobeného mimo EU je ve výši 350 Kč bez DPH,“ informovalo Ministerstvo financí.

Související obsah


Přesto na internetu stále narazíte na inzeráty, ve kterých se prodejci snaží respirátory udat za přemrštěné ceny. Ty však nejsou ve shodě s nařízením ministerstva. Na jeden takový inzerát odpověděli reportéři TN.cz.


Mladík na internetu prodával respirátory třídy FFP3 z Německa za 1000 Kč a z Velké Británie za 1400 Kč. O celé situaci informovali reportéři také Policii České republiky, která byla u samotného obchodu přítomná.


“Případem jsme se začali okamžitě zabývat. Policisté se na místě účastnili samotného prodeje, kdy muže následně zajistili a předvedli na služebnu. O celé situaci bude policie informovat příslušný správní orgán,“ uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Související obsah


Během pátečního dopoledne informovala Finanční správa o tom, že od 6. 3. 2020 začne kontrolovat dodržování cen osobních ochranných prostředků při prodeji.


“Kontrola se zaměří především na dodržování maximální ceny ochranných prostředků třídy FFP3. Po případném zjištění porušení ceny během kontroly, hrozí pokuta až deset milionů korun,“ uvedla v tiskové zprávě Finanční správa.


Pokud máte vlastní zkušenost s koupí předražených respirátorů od tohoto muže, neváhejte nás kontaktovat na emailu zpravy@nova.cz nebo na telefonním čísle +420 606 090 909. Zároveň se také obraťte na Policii ČR.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz