Zahraničí

Berlusconi vyměnil expřítelkyni za ještě mladší! Rozdíl je přes 50 let

Italský expremiér a mediální magnát Silvio Berlusconi potvrdil rozchod se svou o téměř 50 let mladší přítelkyní. Berlusconi to udělal pravděpodobně kvůli jiné, ještě o něco mladší člence své strany.

"Hluboké přátelství zůstalo, ale jejich dvanáctiletý vztah skončil." Těmito slovy potvrdila strana Vzhůru Itálie rozpad vztahu jejího zakladatele a nejvýraznější tváře Silvia Berlusconiho.

"Navždy bude v mém srdci. Přeji mu všechno štěstí světa a ať najde tu, která se o něj bude starat stejně, jako jsem se starala já," prohlásila Berlusconiho bývalá přítelkyně Francesca Pascaleová pro televizi Sky.

Vypadá to ale, že Berlusconi dlouho smutnit nebude. 83letý politik totiž uvedl, že se už schází s třicetiletou členkou své strany - Martou Antonii Fascinovou. "Jsem pobavená, když vidím, jak členka parlamentu venčí mého psa, ale beru to," okomentovala snímky Pascaleová.

Mediální magnát a bývalý prezident fotbalového klubu AC Milan býval dlouhá léta ikonou italské politiky. Dodnes se honosí titulem nejdéle sloužící poválečný premiér - vládu sestavoval dokonce třikrát. Zároveň je ale spojován s velkým počtem skandálů. Spekuluje se o napojení na mafii, falšování účetnictví a daňových podvodech.

Související obsah

Nechvalně proslul aférou "Rubygate", během které měl podle žalobce pohlavní styk s nezletilou marockou zpěvačkou při sexuálních orgiích zvaných bunga-bunga. Před soudem stanul hned několikrát a byl i odsouzen - do vězení ale kvůli věku nikdy nenastoupil.

Rytíř, jak Berlusconimu někdy Italové přezdívají, byl už během své politické kariéry známý pro své někdy humorné a někdy zvláštní vystupování - například, když popisoval dřívějšího amerického prezidenta. "Musím vás pozdravit od jednoho muže. Pozdravit od muže, který se jmenuje, který se jmenuje... Počkejte chvíli, je to takový opálený chlapík… Barack Obama," uvedl tehdy.

Filip Šusta/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz