Koronavirus

Hygiena především! Čistí se vagóny i školy, přibývá stojanů s dezinfekcí

Na všech hlavních železničních nádražích v Česku platí od neděle kvůli koronaviru rozšířená hygienická opatření. Ve stanicích jsou stojany s dezinfekcí. Častěji se uklízejí i toalety nebo vagóny. Od pondělí by měly být na vybraných hraničních přechodech hlídky, které budou rozdávat letáčky a namátkově měřit teplotu. Informační letáky dostávají cestující i na letištích a v neděli také pokračovala dezinfekce dvou pražských škol, které navštěvují děti dvojice nakažených Čechů.

Kromě informačních tabulí se v neděli v nádražních halách objevily i stojany s dezinfekcí a vodou, které mohou využít všichni cestující. Správa železnic (SŽ) nechala nainstalovat tyto dezinfekční stojany na všechna krajská nádraží.


"Zatím je to na pěti nádražích v Praze, Pardubicích, Plzni, Hradci Králové a v Ostravě, v pondělí přibydou stojany na dalších zhruba 80 nádražích v celé České republice," řekla mluvčí SŽ Radka Pistoriusová.

Související obsah

Častěji se uklízejí i záchody ve stanicích. Pokračuje také dezinfekce vagónů mezinárodních spojů, které do České republiky přijíždějí. Ministerstvo dopravy sestavilo koordinační skupinu ke koronaviru ve veřejné dopravě.

Informační letáky ohledně koronaviru od neděle rozdává personál také cestujícím na letištích. Podobné bude vhazovat Česká pošta do schránek domácností. A stejné letáky budou od pondělních sedmi hodin ráno při preventivních kontrolách dávat řidičům na deseti hraničních přechodech policisté.

Ve dvou školách v Praze 6 v neděli pokračovala dezinfekce prostor kvůli dětem, jejichž rodiče se koronavirem nakazili. Dezinfekce horkým aerosolem likviduje všechny viry a bakterie. Pracovník na sobě musí mít dýchací masku a neprodyšný oblek. Kromě něj nesmí být v budově nikdo jiný. Práce je to asi na dvě hodiny.

Související obsah

Podobně už v pátek nechala radnice vydezinfikovat jinou školu v Praze 6, kam chodí děti dvou nakažených Čechů. Testy dětí ale byly negativní. Radnice doporučila rodičům, aby příští týden školáky nechali doma, školy a školky ale budou otevřené.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz