Domácí

Na Dvořišti zadrželi řidiče s teplotou. Okamžitě ho předali do karantény

Kontroly na hranicích, které začaly od sedmi ráno, zachytily první podezření na nákazu u projíždějících řidičů. Muž na Dolním Dvořišti si sám stěvoal na bolest v krku. Ihned putoval do karantény. Kontroly jsou zavedeny na deseti hraničních přechodech s Německem a Rakouskem. Na akci, kterou nařídil krizový štáb ministerstva zdravotnictví, se společně podílí Policie ČR, Celní správa a hasiči.

Kontroly se týkají deseti vybraných hraničních přechodů s Německem, Rakouskem a Slovenskem. Hasiči budou provádět namátkové kontroly cestujících, kteří míří přes hranice do Česka. Informovala o tom policie na svém twitteru.

Speciální kontejnery určené k "polnímu" vyšetření v případě podezření na nákazu koronavirem, jsou přistaveny na hraničních přechodech Rozvadov, Folmava, Železná Ruda, Dolní Dvořiště, Strážný, Mikulov, Hatě, Břeclav, Cínovec a Pomezí.

Související obsah

V Dolním Dvořišti už hasiči krátce před osmou hodinou ráno řešili první podezření na nákazu Covid-19. Pacientem je řidič kamionu, který si hasičům stěžoval na bolest v krku. Měl navíc silný kašel a zvýšenou teplotu. Na místo byla přivolaná záchranka a muži byly provedeny stěry. Řidič byl převezen do nemocnice.

"Hlavním úkolem je podílet se na preventivních opatřeních proti šíření nákazy koronavirus, zejména poskytování informací cestujícím. Namátkové měření teploty budou provádět výhradně příslušníci hasičského záchranného sboru," informuje policie na svém twitteru a zároveň děkuje cestujícím za trpělivost a pochopení.

Související obsah

Kontrolní jednotky se cestujících ptají, odkud jedou a pokud cestují z Itálie, přistoupí hasiči k namátkové kontrole. Lidem, kteří přijeli z jiných zemí, rozdávají policisté spolu s celníky informační letáky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz