Domácí

Česko se vylidnilo. Z ulic či náměstí zmizeli chodci, ze silnic auta

Vládní opatření už nenechávají nikoho na pochybách, že situace je opravdu vážná. Většina obchodů je zavřená, ulice se vyprázdnily a z jindy rušných měst se přes noc stala města duchů.

Prázdné ulice, prázdná náměstí, prázdné zastávky. Život v jindy rušných městech se téměř zastavil.

Na jindy plném náměstí Svobody v Brně v sobotu sedělo jen pár lidí na lavičkách. "Chtěli jsme si popovídat, jen tak se vidět, protože přece jen tak být zavření doma je dost nevýhodné,“ uvedl jeden z dotázaných.

Ostatní městem jen procházejí. "Jdeme na výlet do přírody, to je asi tak jediné, co se dá v této chvíli dělat, abychom ochránili sebe a neublížili ani nikomu jinému,“ dodal další. 

Související obsah

V Praze, která je jindy v obležení zahraničních i domácích turistů, v sobotu davy fotících návštěvníků k vidění nebyly. Hrad je totiž zavřený. Z desítek atrakcí zbyla jen hrstka herců v ulicích.

"Počkáme a uvidíme. Nikdo si zatím nedokáže úplně přesně představit, jaké to bude mít důsledky, následky a vlastně co nás všechno čeká,“ řekl jeden z nich.

Úbytek lidí se projevuje i v dopravě. Pražská magistrála proto zela v sobotu prázdnotou.

Ulice jsou téměř vylidněné i v Ostravě. Po Masarykově náměstí v centru denně projdou za krásného počasí stovky lidí. V sobotu ale reportéři narazili pouze na pár desítek.

Související obsah

Na některých místech se ale život ještě nezastavil. V lázeňské části Karlových Varů včetně kolonád reportéři turisty potkávali. Ti zřejmě nechtěli zůstávat v hotelu a šli ven na procházku.

V dalších nelázeňských čtvrtích města to už působilo mnohem liduprázdněji, chodila tu jen hrstka lidí. Zhruba polovina turistů si ale zkrátila pobyt. Druhá polovina chce zůstat v hotelech.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz