Domácí

U malého dítěte v Praze se potvrdil koronavirus, školka je v karanténě

U malého dítěte v Praze se potvrdil koronavirus, školka je v karanténě
Zdroj: Getty Images

U jednoho z dětí, které navštěvují mateřskou školu v Praze 12, se potvrdil koronavirus. Městská část proto rozhodla o uzavření celé školky. Spolužáci a personál, kteří přišli do kontaktu s nemocným dítětem, musí do karantény.

Nákaza koronavirem se potvrdila u jednoho z dětí v mateřské škole Hasova při ZŠ a MŠ Angel v Praze 12. Vedení městské čsti se proto na sobotním mimořádném zasedání rozhodlo celou školku uzavřít.

"Přijali jsme všechna opatření určená hygienickou stanicí včetně nařízené karantény. V tomto směru kontaktujte prosím dětského lékaře. Opatření se týká všech dětí z budovy Hasova. Z budovy Angelovova se to týká dětí, které navštívily kroužek Šikovné ručičky v době od 5. 3. - 10. 3.," informovala rodiče škola.

Související obsah

V karanténě je i personál, který s nakaženým dítětem přišel do kontaktu. Ostatní školky v Praze 12 se vedení městské části rozhodlo ponechat otevřené, k čemuž se Pedagogická komora staví kriticky.

"V této souvislosti připomínám návrh Pedagogické komory na uzavření mateřských škol, jak je tomu v případě ZŠ, SŠ, VŠ, ZUŠ i dalších zařízení, a otevřený dopis, který podepsalo skoro 4 000 signatářů. Mateřské školy byly uzavřeny například v Polsku a na Slovensku," uvedl prezident komory Radek Sárközi.

Rada městské části znovu zasedne v pondělí, aby projednala další postup. K uzavření všech mateřských škol však přistupuje velmi opatrně. "Situaci neustále sledujeme a vyhodnocujeme. Jde nám o to, aby potřebné profese jako lékaři, zdravotní sestry, lékárníci, hasiči nemuseli zůstat doma, kvůli hlídání dětí," řekl starosta Prahy 12 Jan Adamec (Piráti).

Život se v českých městech kvůli koronaviru téměř zastavil. Na jejich proměnu se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz