Domácí

Musíte na nákup? Vláda stanovila tato přísná pravidla! PŘEHLED

Bezpečnostní rada státu se v neděli 15. března usnesla na nových, mimořádných opatřeních pro obyvatele České republiky. Omezila například volný pohyb lidí. Stále ale zůstávají otevřeny prodejny potravin, drogerie, lékárny a další. Tedy vše, co nezbytně k životu potřebujeme. Proto vláda vydala nová doporučení, jakými bychom se měli řídit třeba při nakupování potravin.

Aby na veřejnosti nedocházelo k přenosu nemoci, čekají nás nová omezení. Česká republika sice stále nemá vyhlášenou karanténu, ale podle nového usnesení se lidem nařizuje, aby se nezdržovali na místech s větší koncentrací osob. Nicméně do obchodu, abychom si zajistili nezbytné potraviny a hygienické potřeby, musíme všichni. Čím se tedy máme řídit?

  

Související obsah

Vláda omezila také volný prodej nebaleného pečiva. Ten se od neděle řídí novými pravidly a je umožněn pouze tam, kde provozovatel bude schopen zajistit hygienické pomůcky – například ve formě plastových rukavic nebo sáčků. Právě zde bychom měli být obezřetní, protože při výběru potravin se pohybujeme velmi blízko jeden druhému.

Jakými doporučeními bychom se měli řídit při nakupování?


- při nákupu nebalených potravin používejte rukavice a plastové sáčky

- vyhýbejte se velké koncentraci osob

- dodržujte minimální vzdálenost 2 metry

- nepoužívejte hotovost

- plaťte platebními kartami

- používejte ochranu obličeje, např. roušky

Právě nyní bychom měli dodžovat veškerá pravidla, abychom minimalizovali riziko přenosu nemoci. Omezení jakéhokoli kontaktu může pomoci nám i lidem v našem okolí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz