Domácí

Tancem proti koronaviru: Policisté neztrácí smysl pro humor! VIDEO

Čeští policisté ukázali, že ani v těžké době boje proti koronaviru neztrácí smysl pro humor. Na facebooku se zapojili do výzvy "Coronavirus Dance Challenge" a tancem na chytlavou píseň upozorňují, jak by se lidé měli (nejen) v období pandemie chovat.

 "A je to tady! První CoronaVirus Dance Challenge! Učíme tancem - držte si odstup, myjte si ruce, nesahejte si na obličej. Bojujeme společně," napsala Policie ČR na svém facebookovém profilu a přiložila video dvou mužů zákona, kteří pomocí tance vysvětlují, jak se chovat.

Roztančené video českých policistů nasbíralo za pouhých 12 hodin více než 230 tisíc zhlédnutí a přes 11 tisíc reakcí. Lidé v komentářích policii chválí za to, že neztrácí smysl pro humor a naopak se snaží rozveselit i spoustu dalších Čechů.

Zda se z tance české policie stane celosvětová výzva, zatím není jasné. Díky anglickému textu písně, na kterou policisté tančí, ten potenciál ale má. Také pokyny správné hygieny jsou kromě češtiny napsány i v angličtině.

Související obsah

Po sociálních sítích už se v minulých dnech začala šířit podobná videa, která mají lidi v boji proti nákaze povzbudit. Nejvíce uživatelů zatím natočilo svoji verzi tance, který vznikl na základě osvětového videa vydaného úřady ve Vietnamu.

Tanec k písni použité v tomto videu doplnil na sociální síti TikTok uživatel s přezdívkou Quang Dang. Netrvalo dlouho a z pohybů, kterými tanečník ukazoval, jak si správně mýt ruce, se stal hit. Video sdílel třeba i UNICEF, dětský fond OSN:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz