Zahraničí

Další nakažené zvíře! Testy potvrdily Covid-19 u německého ovčáka

Další nakažené zvíře! Testy potvrdily Covid-19 u německého ovčáka
Německý ovčák Zdroj: Mediafax

Německý ovčák, který patří nemocné ženě s Covid-19, je v karanténě. Tam zůstává i s druhým psem ze stejné domácnosti. Je pravděpodobné, že k přenosu viru došlo z člověka na zvíře. Jeho majitelka byla pozitivně testována ve středu 18. března.

Ve čtvrtek čínská média potvrdila nákazu u dalšího zvířete. Jedná se tak už o druhý případ. Dvouletý německý ovčák žil se svými majiteli v Hongkongu. Poté, co testy u ženy potvrdily Covid-19, byla obě zvířata z této domácnosti poslána do karantény. O případu informoval South China Morning Post.

Psi jsou teď od sebe odděleni ve vládním zařízení. Stěry z nosu a tlamy zvířat v uplynulých dnech byly pozitivní pouze u německého ovčáka. Oba budou ale opakovaně testováni.

Související obsah

Profesor Malik Peiris z Hongkongské univerzity, který pomáhal případ vyhodnocovat, potvrdil, že budou analyzovány další krevní testy. Dodal ale, že vzorky musí být odebrány minimálně deset dní po vypuknutí infekce.

"Je velmi pravděpodobné, že dva pozitivní případy (v Hongkongu) jsou způsobeny přenosem z člověka na zvíře," dodal.

Související obsah

Jedná se tak o další případ, kdy testy potvrdily koronavirus u zvířete. Prvním byl 17letý pomeranian, jehož testy na Covid-19 byly "lehce pozitivní". Ten zemřel v pondělí 16. března. Příčinou úmrtí nebyl Covid-19, ale vysoký věk a odloučení od domova.

Čínské úřady doporučily svým obyvatelům, aby zvířata z domácností, kde se vyskytl koronavirus, byla umístěna do karantény. V současnosti zůstávají v izolaci v Hongkongu dva psi a čtyři kočky.

Související obsah

  

Majitelka psů cestovala do Paříže a Londýna 27. února. Do Hongkongu se vrátila 6. března. Ve středu 18. března byla pozitivně testována na Covid-19. U jejího manžela se také projevily příznaky, ten nyní zůstává v nemocnici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz