Krimi

Hyenismus. Radnice nechala ušít roušky, někdo je krade ze schránek!

Nepříjemnou situaci musí řešit v Havlíčkově Brodě. Radnice nechala u místní firmy ušít tisíce látkových roušek a ty se teď roznáší po městě a lidé je dostávají zadarmo do schránek. Jenže někdo tyto roušky ze schránek ve velkém krade. Vše už řešila městská rada.

Na deset tisíc látkových roušek havlíčkobrodská radnice nechala vyrobit u místní pletařské firmy a roznáší je jako ochranu pro své obyvatele.

Každá domácnost v Havlíčkově Brodě by měla od města dostat do schránky zdarma balíček se dvěma rouškami. Jenže leckde se jich lidé nedočkali. Někdo jim je totiž ukradl.

"Ráno, když jsem šla se psem, byly schránky plné roušek. A teď tady není ani jedna," popsala paní Lenka. Místní takovéto krádeže považují za naprostý hyenismus. Nejvíce ohroženi jsou senioři. Právě ti si sami roušky nebo jakoukoliv jinou ochranu často nedokážou obstarat vůbec.

Krádeže roušek se dostaly i na pondělní jednání rady města. Jenže dokud někdo zloděje při krádeži přímo nechytne, je těžké proti tomu něco dělat.

Související obsah

"V tuto chvíli máme vykryto asi 50 procent domácností s tím, že postupně, jak budeme dostávat další roušky, budeme vykrývat zbytek," říká starosta města Jan Tecl (ODS).

Vedení radnice prosí obyvatele, aby byli ostražití a cokoli podezřelého hlásili městské policii. Ta také bude situaci pečlivěji monitorovat na městských kamerách.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz