Zahraničí

Ohnisko nákazy. Z baru v Alpách rozvezli lyžaři Covid-19 po Evropě!

Ohnisko nákazy. Z baru v Alpách rozvezli lyžaři Covid-19 po Evropě!
Zdroj: Štěpán Hrubý/TN.cz

Rakouský Ischgl je populární lyžařské středisko v Alpách. A podle expertů je to také místo, odkud milovníci zimních radovánek roznesli koronavirus do celé Evropy. Odborníci mluví jako o ohnisku nákazy dokonce o jednom konkrétním baru a restauraci v letovisku.

Ten bar se jmenuje Kitzloch a na čas, který v něm strávil, nyní vzpomíná i Henrik Lerfeldt z Dánska. V Ischglu byl na dovolené před třemi týdny a když si odepnul lyže, několikrát zamířil za zábavou právě do Kitzlochu.

A zamiloval si to tam, píše CNN. "Spousta lidí, spousta drinků a příjemní číšníci vždy připravení přinést vám další," vzpomíná Lerfeldt.

Jenže čtyři dny poté, co se šestapadesátiletý Dán vrátil domů, měl pozitivní test na koronavirus. Stejně jako jeden z jeho kamarádů, který cestoval s ním. Proto nyní sedí doma v karanténě.

Související obsah

Podle evropských expertů se v Ischglu nakazily stovky lidí z celé Evropy, někteří z nich právě přímo ve zmíněné restauraci. Islandská vláda už 4. března oficiálně varovala, že se skupina občanů koronavirem nakazila právě v Ischglu.

Rakouské úřady nicméně zimní turistiku a s ní spojené večírky nijak neomezily. Bary a restaurace v Ischglu musely zavřít 10. března, celé město skončilo v karanténě ještě o tři dny později.

Přes rakouské hranice jezdí za prací i řada Čechů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz