Domácí

Prodejce z Pardubic věnoval nápoje a ovoce nemocnici. Pomáhal už dříve

Pan Nguyen, prodejce z Pardubic, se v této náročné situaci rozhodl pomoci zdravotníkům a věnoval nemocnici zásoby džusů, vod a ovoce. Není to poprvé, kdy Česko slyší o jeho šlechetnosti. Na konci minulého roku našel obálku s tučnou částkou, kterou poctivě odevzdal. Nálezné však odmítl a nakonec peníze věnoval na pomoc dětem.

O hezkém gestu pana Nguyena, který v Pardubicích provozuje večerku, informovala městská policie. Prodejce se rozhodl na podporu zdravotníků, kteří kvůli koronaviru pracují téměř až do úmoru, věnovat nemocnici zásoby džusů, balených vod a jablek.

"My si snad založíme rubriku dobré skutky pana Nguyena. A protože se už dobře známe, tak jsme zajistili dopravu," uvedli pardubičtí strážníci na sociálních sítích. O šlechetnosti pana Nguyena koneckonců neinformovali poprvé.

Pětatřicetiletý obchodník loni ve své prodejně našel obálku, kterou tam zapomněl zákazník. Byla v ní celá jeho výplata, tedy téměř 18 tisíc korun. Poctivý nálezce peníze okamžitě odevzdal na služebně městské policie a nálezné odmítl. "Mám práci, mám svoje peníze. Nepotřebuji je. Dělám to proto, že tak je to správné," řekl.

Související obsah

Ani tím však jeho dobré skutky nekončí. Za jeho počínání se ho rozhodl odměnit místní pivovar, který mu daroval 150 litrů piva. Pan Nguyen dar nejprve odmítl, nakonec se ale rozhodl výtěžek z prodeje darovat organizaci, která pomáhá předčasně narozeným dětem.

Nejen pan Nguyen z Pardubic, ale i mnoho dalších lidí z vietnamské komunity v Česku projevilo v současné situaci obdivuhodnou dávku solidarity. Šijí roušky, které bezplatně poskytují lidem, a nabízejí zdravotníkům nápoje zdarma.

V Česku se začínají objevovat automaty na roušky. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz