Domácí

Prodejce z Pardubic věnoval nápoje a ovoce nemocnici. Pomáhal už dříve

Pan Nguyen, prodejce z Pardubic, se v této náročné situaci rozhodl pomoci zdravotníkům a věnoval nemocnici zásoby džusů, vod a ovoce. Není to poprvé, kdy Česko slyší o jeho šlechetnosti. Na konci minulého roku našel obálku s tučnou částkou, kterou poctivě odevzdal. Nálezné však odmítl a nakonec peníze věnoval na pomoc dětem.

O hezkém gestu pana Nguyena, který v Pardubicích provozuje večerku, informovala městská policie. Prodejce se rozhodl na podporu zdravotníků, kteří kvůli koronaviru pracují téměř až do úmoru, věnovat nemocnici zásoby džusů, balených vod a jablek.

"My si snad založíme rubriku dobré skutky pana Nguyena. A protože se už dobře známe, tak jsme zajistili dopravu," uvedli pardubičtí strážníci na sociálních sítích. O šlechetnosti pana Nguyena koneckonců neinformovali poprvé.

Pětatřicetiletý obchodník loni ve své prodejně našel obálku, kterou tam zapomněl zákazník. Byla v ní celá jeho výplata, tedy téměř 18 tisíc korun. Poctivý nálezce peníze okamžitě odevzdal na služebně městské policie a nálezné odmítl. "Mám práci, mám svoje peníze. Nepotřebuji je. Dělám to proto, že tak je to správné," řekl.

Související obsah

Ani tím však jeho dobré skutky nekončí. Za jeho počínání se ho rozhodl odměnit místní pivovar, který mu daroval 150 litrů piva. Pan Nguyen dar nejprve odmítl, nakonec se ale rozhodl výtěžek z prodeje darovat organizaci, která pomáhá předčasně narozeným dětem.

Nejen pan Nguyen z Pardubic, ale i mnoho dalších lidí z vietnamské komunity v Česku projevilo v současné situaci obdivuhodnou dávku solidarity. Šijí roušky, které bezplatně poskytují lidem, a nabízejí zdravotníkům nápoje zdarma.

V Česku se začínají objevovat automaty na roušky. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz