Koronavirus

Řidič s horečkou narazil do sloupu. Odvezli ho s podezřením na koronavir

Vážná nehoda se v úterý po poledni stala na dálnici D1 u Jihlavy. Řidič zahraničního kamionu tam boural na čerpací stanici. Přivolaní záchranáři zraněnému muži poté naměřili vysokou teplotu. Okamžitě ho převezli na speciální oddělení jihlavské nemocnice, kde podstupuje testy na nemoc Covid-19.

Řidič z Rumunska v horečkách nezvládl na čerpací stanici na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu řízení. Místo k čerpacím stojanům vjel na vedlejší travnatou plochu, srazil tam lampu a dopravní značky. Kvůli zranění skončil v rukou záchranářů.

"Řidiči kamionu naši zdravotníci naměřili zvýšenou teplotu. Z důvodu pozitivní cestovatelské i klinické anamnézy ho transportovali k dalšímu do vyšetření," uvedl mluvčí záchranářů Petr Janáček. Záchranáři muže přepravili do jihlavské nemocnice.

Související obsah

Řidič okamžitě podstoupil testy na nákazu koronavirem. Výsledky by měly být hotové do dvou dnů. V případě pozitivního nálezu by hygienici museli zjistit, zda a případně s kým se na našem území muž z Rumunska při své cestě setkal a mohl ho tak nakazit.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz