Koronavirus

Tančící policisté válcují sociální sítě! Rozvlnit by se mohli i politici

Sociální sítě Čechů válcují videa tancujících policistů. Ti se čím dál víc zapojují do kampaně, která odlehčenou formou připomíná základní pravidla, jak se chránit před nákazou koronavirem. Na facebooku mají tanečky tisíce fanoušků.

Namířenou zbraní a zákonnou výzvou zákeřný virus nezkrotí, tak ho alespoň vyzvali k pořádnému tanci. První přišli s tanečkem policisté, kteří aktuálně slouží v Řecku.

Pár dní staré video už má přes 100 tisíc zhlédnutí a téměř pět tisíc "lajků". Aspiruje na nejúspěšnější počin, jaký kdy čeští policisté na sociální sítě umístili.

"Policejní taneček vznikl proto, aby policisté ukázali, že zaprvé i v této situaci mají smysl pro humor, ale zároveň chtěli ukázat široké veřejnosti ta základní pravidla, abychom zůstali všichni zdraví," vysvětlil mluvčí Policejního prezidia David Schön.

"Udržuj odstup, umývej si ruce, nedotýkej se obličeje a zatanči si," předvádí policisté ve videu. Inspiraci pro tanec našli v zahraničí, rozjet to umí třeba i indická policie.

Související obsah

Čeští policisté už mají následovníky i z řad civilistů. Tancujících přibývá. Idea je taková, že až hrozba koronaviru pomine, sejdou se tanečníci na nějakém volném prostranství a zatancují si společně.

A kuloáry naznačují, že by se mohli rozvlnit i někteří politici. "Pokud je to cena za to, aby to rychle skončilo, tak to klidně udělám," přijal výzvu ministr vnitra Jan Hamáček.
 

epa
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz