Zahraničí

Princ Charles má koronavirus. Je doma v izolaci i s manželkou!

Britský princ Charles má pozitivní test na koronavirus. Ve středu dopoledne o tom informovala královská rodina. Šlechtic je v domácí karanténě spolu s manželkou Camillou. Její test byl negativní.

"Má jen mírné příznaky, jinak je v dobrém zdravotním stavu a několik posledních dní pracuje z domova jako obvykle," cituje z uveřejněného prohlášení portál Sky News.

Testu se podrobila i vévodkyně z Cornwallu, Charlesova manželka Camilla. Její výsledek byl ovšem negativní.

"V souladu s doporučením vlády i lékařů jsou princ Charles i vévodkyně z Cornwallu v domácí karanténě ve svém domově ve Skotsku," píše se dále v prohlášení.

Související obsah

Podle královské rodiny oba šlechtici splnili podmínky nutné pro provedení testů. "Není možné říci, od koho se princ nakazil, protože v uplynulých týdnech se zúčastnil velkého množství veřejných akcí," uvádí se na konci dokumentu, který vydal Clarence House.

V dobrovolné izolaci je i královna Alžběta II. s manželem Philipem. Podle britských médií ji spolu s ní tráví i dva její nejbližší spolupracovníci.

Ke kroku se panovnice odhodlala poté, co byl před pár dny na koronavirus pozitivně testovaný jeden ze zaměstnanců Buckinghamského paláce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz