Domácí

Zdravotníci z Benešova museli do karantény, u pacientky se potvrdil Covid-19

Zdravotníci z Benešova museli do karantény, u pacientky se potvrdil Covid-19
Zdroj: Getty Images

V benešovské nemocnici byla o víkendu vyšetřena pacientka, u které se o pár dní později potvrdil koronavirus. Část personálu proto musela do karantény. Informaci TN.cz potvrdila krajská hygienická stanice a posléze i samotná nemocnice.

V Nemocnici Stefanie a Rudolfa v Benešově v neděli 22. března přijela na vyšetření pacientka vysokého věku, u které se ve středu potvrdil koronavirus. Informaci TN.cz nejprve poskytl zdroj, který si přál zůstat anonymní.

Redakce si ji ověřila u hygienické stanice Středočeského kraje, která ji potvrdila. "V benešovské nemocnici byl vyšetřen pacient, u kterého se včera potvrdila pozitivita na Covid-19," sdělila ve čtvrtek mluvčí stanice Dana Šalamunová.

Redakce TN.cz oslovila i mluvčího nemocnice Petra Ballka, který uvedl, že o případu žádné informace nemá. Později se na nás obrátil předseda představenstva nemocnice Roman Mrva. "Pan Ballek, nemocniční ombudsman, pracuje již druhý týden v režimu home office, o tomto případu neměl díky nastavenému režimu komunikace s médii žádné informace," vysvětlil a celý případ upřesnil.

Pacientka vysoké věku byla přijata k vyšetření, aniž by měla jakékoliv známky respiračního onemocnění. "Nic primárně nesvědčilo pro podezření na SARS-COV-2, neměla teplotu, nejevila známky respiračního infektu, personál použil základní dostupnou ochranu," uvedl Mrva.

Související obsah

Po vyšetření hrudníku, kde byl nejasný nález, jí byl proveden výtěr. Posléze byla hospitalovaná v izolaci až do středy, kdy nemocnice obdržela pozitivní výsledek testu. Ihned poté, co se potvrdila nákaza u pacientky, informovalo vedení kraj. Žena byla přijata na infekční oddělení pražské nemocnice.

"Krajská hygienická stanice nařídila karanténu šesti zaměstnancům interní ambulance a jednomu sanitáři," dodala Šalamunová. Mrva upřesnil, že se jedná o dva lékaře, čtyři sestry a sanitáře.

"Ostatní personál nyní začne sloužit přes dvojnásobný počet služeb v řadě za sebou," uvedl anonymní zdroj. "Nemocniční provozy jsou opravdu a nejen v Benešově nastavené tak, aby v případě výpadku jednoho týmu mohl sloužit další, případně ve 24hodinovém režimu," vysvětlil mimořádnou situaci předseda představenstva.

Dodal, že "nikdo z izolačních lůžek v karanténě není, personál měl na těchto rizikových lůžkách nejvyšší osobní ochranné pomůcky".

Koronavirus řádí v domovech pro seniory, kde byly ohlášeny desítky případů. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz