Koronavirus

Život v zakázané zóně. Uničov a Litovel se podporují zpěvem!

Hlasité troubení, zpěv i potlesk. Obyvatelé Litovle a Uničova přišli na způsob, jak si v těžkých týdnech vzájemně zlepšit náladu. Celá oblast je totiž kvůli velkému množství nemocných Covidem-19 uzavřena a hlídaná stovkami policistů.

"Rozsviťte telefony, všechny chci slyšet zpívat Aleluja," burcoval starosta Uničova ve středu večer ke zpěvu tamní obyvatele. Ti mu z oken a balkonů nadšeně odpovídali, načež někteří dokonce vytáhli české vlajky, jiní rozsvítili mobilní telefony nebo v oknech rozsvítili obří srdce. Do toho se zazpívala také státní hymna.

Uničov a sousední Litovel se v poslední době předhánějí v originálním večerním programu. Uničovem se před pár dny nesly zvuky sirén policejních a hasičských aut, reakce Litovle na sebe nenechala dlouho čekat. Houkačky a majáky tam narušily večerní ticho ve středu.

"Lidé už mají ponorkovou nemoc, ale věřím, že to zvládneme. Podporujeme se navzájem, snažíme se navzájem povzbudit, abychom se necítili jak ve vězení," popsal současný život starosta Litovle Viktor Kohout (SNK).

Související obsah

Jinak spolu ale obě města nesoupeří. Když uničovskému supermarketu došly roušky, přispěchali na pomoc přespolní z Litovle. Je tak skoro s podivem, že i přes policejní uzávěru ve městech všechno funguje. "Zajistit lékárnice a prodavačky trvalo delší dobu, ale všechno si nakonec sedlo," pochvaloval si starosta Uničova Radek Vincour (ODS).

Počty nakažených ale v oblastech rostou. Uničov hlásí 30 potvrzených případů, v Litovli se počet nemocných Covidem-19 vyšplhal už na 52 obyvatel.

kč, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz