Koronavirus

Policie našla v lokále kouřící hosty u piva. Hospodská: Dali si po celém dni oprav

Některé restaurace v čepování piva štamgastům nezabrání ani vládní nařízení. V brněnské hospodě policisté našli hned několik hostů, podle obsluhy šlo ale o dělníky, kteří si dali pár piv po celodenní práci.

Brněnská restaurace Pohoda dostála svému jménu i v době pandemie. Štamgasti v klidu pokuřovali a dopíjeli svoje půllitry, zatímco policisté si je fotili jako důkaz o spáchání přestupku. "Nalezli v zadýmeném lokálu kromě obsluhy i několik hostů," popsal policejní mluvčí Petr Vala.

Hospodská přišla s vysvětlením, že jen využila dobrovolníků, kteří jí pomohli rychle vyprázdnit sudy. "Dotáčíme sudy, to dávám zadarmo," prohlásila.

Za barem a u stolů prý seděli řemeslníci, kteří měli podnik v době nucené pauzy zrekonstruovat. "My jsme tady dělali, celý den brousili a všecko, každý si dal večer po třech pivech, protože teď nějak nemám na zaplacení," vysvětlila hospodská.

Všem zúčastněným teď hrozí vysoké pokuty. Hostům dvacet tisíc korun a provozovateli pivnice až tři miliony.

Související obsah

Podobné případy se přitom objevují po celé republice. A policie začíná přitvrzovat. Dokazují to i záběry z Letovic, kde štamgasti popíjeli na zahrádce. "Obdobný scénář se odehrál i na Znojemsku. Zde policisté při provádění preventivní akce taktéž nalezli jednu provozovnu otevřenou," doplnil Vala. Další případy najdete zde.

Kromě otevřených restaurací se hlídky zaměřují na chodce, kteří si na veřejnosti nechrání obličej. Strážníci v Brně kromě pokut rozdávají i roušky. Policisté také kontrolují všechny, kteří se na veřejnosti shlukují.

epa, TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz