Karanténa

Jak cvičením v izolaci bojovat proti bolestem těla a ochabování svalů

Fitness centra jsou zavřená, léto se blíží, a tak lidé vymýšlejí nejrůznější způsoby, jak nevyjít z formy. Pokud vůbec, tak často pracujeme jen z domova, máme málo pohybu a celkově v tomto období ochabujeme a může nás i často něco bolet. Stačí ale vybrat ty správné cviky na protažení a uvolnění těla. Některé z nich vám ve videu ukáže instruktorka Hanka Toufarová.

Tréninky nemusí trvat hodiny. Nepotřebujete ani závaží. Cviky metody FitPainFree, které vás zbaví bolesti a protáhnou vaše tělo, zaberou pár minut a můžete je opakovat i několikrát za den. Cviky se zaměřují na jednotlivé svaly tak, aby každý z nich pracoval správně. Pokud je totiž každý sval správně posílený a protažený, nezatěžuje ostatní svaly ani klouby a nic nás nebolí.

Související obsah

TIPY:

1. Nařiďte si budík a protáhněte se každou hodinu! Vyber si jeden ze cviků ve videu a zařaďte ho do běžného dne

2. Zacvičte si večer všechny cviky po sobě a uvolněte tělu po celodenním sezení u počítače. Cviky jsou navrženy tak, aby posílily svaly, které ochabují a protáhly ty, které se zkracují.

3. Opakujte cvičení a dbejte na správné provedení. Cviky jsou jednoduché, ale je nutné je dělat technicky správně. Postupujte dle návodu a poznávejte, co umí vaše tělo. Důležitým faktorem je pravidelnost, proto zkuste naučený správný postoj a držení těla zakomponovat do běžných denních situací.

Související obsah

Vždy v půl deváté ráno a v půl sedmé večer vysílá Hanka na facebooku FitPainFree po dobu nouzového stavu zdravotní patnáctiminutovky. Ideální start dne i perfektní kompenzace po celodenním sezení. Vyzkoušej snadné cviky, které tě naučí správně používat tělo. 

Pokud nestihnete živý přenos, můžete si svičení pustit v sekci videa i zpětně. “I s minimem času a námahy si lidé mohou za tři týdny zlepšit kondici a předcházet bolestem, zejména zad, kterých v tomto období přibývá,” říká Hana Toufarová, zkušená cvičitelka metody FitPainFree.


Podívejte se na cviky v reportáži pod titulkem článku, které pro vás Hanka vybrala. Dozvíte se nejen souvislosti, proč ho děláte, ale i čím je prospěšný vašemu tělu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz