Homeoffice

Karanténa je nezastaví. Přes internet můžete do fitness i ke kadeřníkovi!

Karanténa je nezastaví. Přes internet můžete do fitness i ke kadeřníkovi!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

V domácí karanténě nebo nařízeném home officu kvůli koronaviru skončily tisíce Čechů. Pro mnoho lidí je ale tato situace překážkou ve výkonu práce. Preventivní izolace nařízená vládou tak některé z nás přivedla do nepříjemných finančních problémů. Zvlášť, když se dá jen těžko odhadnout, jak dlouhé toto období bude.

Zaměstnavatelé nyní řeší, jak ti zdraví mohou pracovat alespoň z domova. Živnostníci zase vymýšlejí, jak úplně nevypadnout z trhu práce. Pokud nepatříte mezi ty, u kterých jde home office bez problémů, nevěšte hlavu a zkuste se inspirovat.

Související obsah


Takový fitness trenéři se zavřením posiloven začali s tréninkem online z pohodlí domova. Cvičí s pomocí nábytku nebo využívají nějakého modela, na kterém přesně vysvětllí a popíší cviky. Nezapomínají ani na výčet nejčastějších chyb při špatném provedení. Stejný nápad měli i učitelé nebo mistři kuchyní, kteří se přesunuli z učeben před své mobilní telefony nebo počítače.

 

 

Co ale zní skoro až neuvěřitelně, je práce z domova u kadeřnického povolání. Prý dokáží stříhat na dálku po telefonu. Klientka si dá hlasitý odposlech a po telefonu se nechá navigovat, kam střihnout. Důležitá je prý průběžná komunikace mezi zákazníkem a kadeřnicí.

 


Dokonce zpěváky si můžete užít pomocí online live koncertů nebo si zatancovat na svého oblíbeného DJ umělce přes live stream. Všichni tito lidé se přizpůsobují současné situaci, která může trvat i delší období. Jak je vidět, Češi jsou nejen pracovití, ale i velmi vynalézaví.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz