Koronavirus

Strach z viru rozdělil rodiny. Takhle to vypadá u slaměného vdovce

Strach z koronaviru rozděluje rodiny. Řada z nich teď na čas opustila dobrovolně své blízké kvůli práci v rizikovém prostředí. Buď se sami zavřeli doma v jedné místnosti, nebo poslali partnery na chaty a k prarodičům. Na jak dlouho, přitom nikdo z nich neví.

"K jídlu jsou jenom suché rohlíky. Naprosto záhadně se sama nevyklízí myčka," popsal na videu muž, který pracuje na místě s velkým pohybem lidí a raději poslal celou rodinu ke tchyni. Absence ženské ruky je po dvou týdnech už dost vidět. "Jediné, co se vaří na sporáku, jsou roušky," vtipkuje.

K osamoceným mužům, bloumajícím prázdnými domy, teď patří i pražský záchranář Tomáš Koch. Přítelkyni preventivně odvezl k rodičům na Šumavu. "Vzhledem k tomu, že je těhotná, tak bych chtěl taky vidět, jak roste bříško, tak přes Skype nebo fotky mi posílá," přiblížil.

Porodní asistentka Martina Zvolánková zase "prchla" před manželem, který musel do karantény po návratu ze zahraničí. Sama bydlí střídavě u dcery a v práci. "Zůstávám v nemocnici, kde mi děvčata vyčlenila jeden pokojíček, kde můžu být," přiznala.

Související obsah

Když je volná místnost s vlastním vchodem a toaletou, dá se být i pod jednou střechou. Jak neohrozit své blízké, řeší teď i řidiči kamionů. Někteří ve svých vozech přespávají nejen na cestách, ale i po návratu domů.

"Já mám těhotnou přítelkyni a raději spím v kamionu, než abych ji nakazil. Žijeme na malé vesnici, kde je spousta starých lidí," uvedl jeden z nich na sociální síti. "Jo, taky spím v autě, než abych to případně zatáhl domů," přidal se další kamioňák.

Jak dlouho odloučení potrvá, neumí nikdo odhadnout. Zdravým vztahům by ale nemělo uškodit. "Bude se jim stýskat, ale nemělo by to pro ně mít nějaký fatální dopad," zhodnotil psycholog Tomáš Morávek.

Související obsah

Druhá věc je, jak samotu po návratu z práce zvládnout. Slamění vdovci si ale umí poradit. "Všude jsem doma uklidil, srovnal knížky podle abecedy a teď jsem začal péct, no," pochlubil se záchranář Koch.

"Videohry, to je důležité," tvrdí zase muž z úvodního videa a hledá lahev piva, která by nebyla prázdná. Hlavní je vydržet a neklesat na mysli.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz