Zahraničí

Britský velitel šokoval: Připravte se na boj proti Rusku, vzkázal vojákům

Britský velitel šokoval: Připravte se na boj proti Rusku, vzkázal vojákům
Válka na Ukrajině | Zdroj: TV Nova

Nejvyšší armádní seržant britského vojska Paul Carney připravuje své muže na možný boj proti ruské armádě. Je to reakce na situaci na Ukrajině, kterou v únoru letošního roku napadla Ruská federace. Rodinám vojáků seržant doporučuje, aby počítaly s případným odloučením svých blízkých a aby preventivně vyhledaly odbornou pomoc.

Doposud se Velká Británie v konfliktu na východní Ukrajině angažovala především skrz logistickou podporu, zasílání zbraní nebo výcvik ukrajinských vojáků. Nyní však podle portálu The Mirror překvapil veřejnost i britské vojáky jeden z nejvyšších armádních představitelů země, seržant Paul Carney.

Ten totiž říká, že vojáci by se měli začít připravovat na případné nasazení v boji proti Rusku. Přímo na Ukrajině se nasazení britských jednotek neočekává, mělo by jít o aktivity na území členských zemí NATO v případě, že by na takové země Rusko zaútočilo. Ostrovní země je navíc v nelibosti ruského prezidenta Vladimira Putina již delší dobu, což některé britské vojenské představitele značně znervózňuje.

Související obsah

​"Žádám vás, abyste se svými rodinami probrali reálnou možnost vašeho případného nasazení. Zjistěte si čísla na podpůrnou psychologickou pomoc a příslušné osoby, které jim mohou pomoci. Naše rodiny hrají často nejtěžší roli v době naší nepřítomnosti. Zároveň se chci u všech z vás ujistit, že jste fyzicky způsobilí k válečným operacím," vzkázal Carney svým mužům v časopise Soldier.

Podle bývalého armádního velitele Richarda Dannatta jde o velmi prozíravou radu, informoval web Daily Record. "Je rozumné, že britští vojáci jsou realističtí ohledně dalších možných scénářů. Neznamená to, že se armáda nyní chystá nasadit britské vojáky na Ukrajinu, ale povinností každé armády v době míru je připravit se na válku v každém aspektu," dodal Dannatt.

Související obsah

​Slova Dannatta i Carneyho nepřímo navazují na červnové prohlášení náčelníka britského generální štábu Patricka Sanderse: "Jsme generace, která musí připravit armádu na to, aby mohla znovu bojovat v Evropě."

Konflikt na Ukrajině si prozatím vyžádal zhruba 100 tisíc mrtvých nebo zraněných ukrajinských a ruských vojáků.

Rusko zesílilo ostřelování Ukrajiny. Odborníci se obávají jaderné katastrofy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz