Koronavirus

Miliardář Křetínský má koronavirus, v izolaci je 2 týdny. Vláda dle něj riskuje

Miliardář Křetínský má koronavirus, v izolaci je 2 týdny. Vláda dle něj riskuje
Zdroj: Profimedia

Podnikatel Daniel Křetínský je jedním z 2837 pozitivně testovaných na onemocnění Covid-19. O nemoci ale dlouho nevěděl.

Nejnebezpečnější je nový koronavirus tím, že může u řady lidí probíhat téměř bezpříznakově, ti tak ani netuší, že by mohli být přenašeči. Mezi takové zřejmě patří i podnikatel Daniel Křetínský, který informaci o pozitivním testování potvrdil v rozhovoru pro deník E15.

„Testován jsem byl pro podezření na přítomnost koronaviru ve svém okolí. Já jsem byl testován pozitivně. To bylo ve čtvrtek 12. března, od té doby jsem v izolaci. Neměl jsem žádný z příznaků, který by mi umožnil poznat, že jsem nakažený, žádná teplota ani kašel, jen lehká rýma, normálně jsem pracoval,“ sdělil v rozhovoru pro deník E15.

Další nákaza v jeho okolí dosud potvrzena nebyla, z čehož měl Křetínský největší obavy. Své přátele, známé i obchodní partnery, se kterými se v nedávné době setkal, raději hned osobně obvolal a vyzval k otestování. Pozitivní naštěstí nebyl nikdo, řada lidí ale musela do nutné karantény.

Související obsah

Své firmy nyní pátý nejbohatší Čech řídí raději z izolace, s kolegy komunikuje po telefonu. Omezení, která nyní platí v Česku, kvituje, podle něj pomáhají předcházet nebezpečnému šíření nákazy v populaci a vývoji podobnému například situaci v Itálii.

Jako podnikatel se ale obává dopadu na tuzemskou ekonomiku. „Tato striktní opatření mají smysl jen po nějaké období. Pokud bychom se všichni drželi v izolaci tři nebo čtyři měsíce, riskujeme, že epidemie přijde později se stejnou silou. Způsobili bychom ekonomickou krizi a nevyřešili problém,“ zmínil v uvedeném rozhovoru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz