Domácí

Budoucí prvňáčci k zápisu nepůjdou. Přihlášku podají rodiče elektronicky

Od 1. dubna začínají na základních školách zápisy budoucích školáků do prvních tříd. Tentokrát ale budou kvůli koronaviru probíhat netradičně, a to bez přítomnosti dětí i jejich rodičů. Přihlašování bude probíhat ve většině případů elektronicky.

Rodiče mají několik možností, jak přihlášku podat. Žádost o přijetí a zápisový lístek by měl každý rodič najít na webových stránkách školy. Po vyplnění je mohou do školy doručit buď pomocí datové schránky, e-mailem s elektronickým podpisem, anebo poštou.

Jsou ale i školy, které přijímají žádosti osobně. Rodič se ale musí předem přihlásit přes speciální rezervační systém na konkrétní datum a čas. Do školy pak jde ale také sám, tedy bez budoucího prvňáčka.

Související obsah

Někteří vyučující vymysleli originální způsob zápisu. Žádají rodiče, aby jim poslali video s ukázkou toho, co všechno se děti k zápisu do první třídy naučily.

Ministerstvo školství zároveň doporučuje, aby se všechny děti, které budou do prvního ročníku zapsány, po skončení nouzového stavu se svými učitelkami i školou seznámily.
 

B. Slavíková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz