Počasí

Jaké nás čeká léto? Experti to z teploty oceánů předpověděli už teď

Jaké nás čeká léto? Experti to z teploty oceánů předpověděli už teď
Zdroj: Profimedia

Aktuálně to vypadá, že letošní léto Češi stráví "doma", dovolené v zahraničí jsou kvůli epidemii koronaviru zatím hodně nejisté. Pokud vás zajímá, jaké počasí nás čeká, napoví dlouhodobé srovnání teplot z minulých let.

Analýza, kterou zveřejnil portál Severe Weather, poukazuje na úzkou souvislost mezi teplotou severního Atlantiku v zimě a na jaře a teplotami nad pevninskou Evropou během léta.

Studie ukazují, že existuje spojení mezi nízkými teplotami severního Atlantiku, po nichž naopak přicházejí nad Evropu v létě vlny veder.

Bylo to tak loni a také v letech 2015, 2003, 1994 a 1983. "Všechny tyto roky zasáhly části střední Evropy silné vlny veder a letos je obrázek velmi podobný," píše portál.

Související obsah

Vše tak zatím nasvědčuje tomu, že nás letos čeká velmi teplé až horké léto. Největší nárůst teplot oproti normálu čeká Španělsko a většinu Balkánu. Teplé letní měsíce má podle předpovědi před sebou také Severní Amerika.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz