Domácí

Zapomenutý batoh byl plný peněz, poctivý nálezce ho přesto odevzdal

Zapomenutý batoh byl plný peněz, poctivý nálezce ho přesto odevzdal
Zdroj: Profimedia

Mohla to být ztráta v řádu nejméně tisíců korun, nakonec si ale zapomnětlivý muž, který v Brně na Kraví hoře v sobotu nechal batoh s obnosy hned v několika cizích měnách, mohl oddychnout. Zavazadlo totiž objevil poctivec, který si ho nenechal pro sebe.

"Batoh s osobními dokumenty a penězi v různých měnách odevzdal v sobotu dopoledne hlídce městské policie poctivý třiačtyřicetiletý muž. Zavazadlo objevil na parkovišti na Kraví hoře a obrátil se proto na linku 156," uvedl v neděli mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Uvnitř strážníci našli peněženku s korunami, eury, pesy i forinty - to vše minimálně v hodnotě několika tisíc korun. "Podle osobních dokladů, platebních karet a několika písemností nebylo složité určit, kdo je majitelem. Vděčného muže pomohli strážníkům podle svých záznamů zkontaktovat státní policisté a batoh si přišel už za několik desítek minut vyzvednout na služebnu," doplnil Ghanem.

Související obsah

Neuvedl, zda a případně jak velkou odměnu poctivý nálezce dostal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz