Koronavirus

Matka od rodiny má Covid-19. Teď potřebuje pokrýt náklady za jídlo

Matka od rodiny má Covid-19. Teď potřebuje pokrýt náklady za jídlo
Zdroj: Getty Images

Nařízená karanténa může být finančně velmi náročná. A to především v případě, že jsou na vás závislí ostatní členové rodiny, a to nejen pokud jde o peníze, ale také třeba v případě, že se běžně o rodinu staráte. Ošetřovné nemůže pokrýt ztrátu platu. Stále více lidí proto hledá možnosti, jak by v současné situaci mohli lépe vyjít. Jednou z možností je uplatnění pojistného plnění ze svého životního pojištění.

"Jsem nakažená koronavirem, a zajímalo by mne, zda mohu tuto nemoc uplatnit u své pojišťovny, jako jsem uplatňovala například úraz," zajímá se Radka. Ta zůstává i se svou rodinou v karanténě už třetí týden, a jak sama říká, "tahle nemoc je strašně finančně náročná".

Související obsah

S Radkou je doma dalších pět členů domácnosti, její manžel, dvě děti a starší rodiče. "Manžel sem tam uvaří, ale rodina je závislá na mně. Musíme objednávat jídlo," říká. Spočítala, že tři týdny v karanténě je stály už zhruba 30 tisíc korun za potraviny.

Ona nyní čerpá nemocenskou. Její manžel pobírá ošetřovné. Rodiny jako ta její proto hledají i další způsoby, jak si ve své těžké situaci pomoci. Hodila by se jim totiž každá koruna, a to doslova.

Související obsah

Pokud mají lidé sjednáno životní pojištění, mohou se pokusit nemoc Covid-19 u své pojišťovny uplatnit. Portál Poradci sobě vypracoval přehled jednotlivých pojišťoven a jejich produktů. Ten vám napoví, zda se vaše sjednané pojištění na nemoc Covid-19 vztahuje.

  

Podrobnosti k výlukám a omezením naleznete na stránkách Poradci sobě, nebo přímo ve své pojistné smlouvě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz