Videoreportáž

Rusalka trochu jinak aneb operní pěvkyně v karanténě

Spousta lidí se momentálně vyrovnává s tím, že nemohou dělat svou práci nebo koníčky. Miroslava Časarová je sólistkou prestižního hudebního tělesa Hudby hradní stráže a Policie ČR. Profesionální zpěvačka se každý den udržuje v pěvecké kondici. "Říkala jsem si, jak bych ráda vytvořila něco, čím bych udělala radost sobě, svojí rodině a lidem okolo, a protože Rusalka je moje nejoblíbenější árie, tak mě napadlo ji přetextovat a ostatní nápady se na to nabalovaly," říká operní pěvkyně.

 Vytvořila proto video s názvem Koronárie aneb Žalozpěv jedné operkyně. "Toto video je míněno humorně a točili jsme ho s velkou nadsázkou. Rozhodně není žádným stěžováním si na životní situaci. Jsem si naprosto vědoma, že v období koronaviru lidé zápasí s mnohem většími problémy, než které jsou v písni zmiňované." Video zaplavila vlna pozitivních reakcí a počet zhlédnutí roste. Tato vlna energie a radosti přinesla nápady na další tvorbu.

"Myslela jsem si, že tohle bude jednorázová záležitost, ale ta záplava nádherných reakcí... A hlavně mi tolik lidí napsalo, kdy bude něco dalšího, takže už teď opravdu přemýšlím nad nějakým dalším nápadem a vymýšlím, které další árie bych mohla přetextovat, a aby to už nebyly jenom videoklipy, ale třeba online koncert pro lidi," dodala zpěvačka.

Můžeme tedy očekávat, že si v následujících týdnech budeme moci poslechnout další originální árie v podání Miroslavy Časarové online z pohodlí domova. Na její alternativní zpracování Rusalky se podívejte ve videu.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz