šerm

Šermíř se proměnil v operního pěvce. Takhle Choupenitch zapěl árii

I v době, kdy svět sportu ochromila pandemie koronaviru, zůstává stále pozitivně naladěn. Český šermíř Alexander Choupenitch si moc dobře uvědomuje, že udržet si dobrou náladu je nesmírně důležité. Proto se rozhodl natočit video, ve kterém zpívá árii. Tímto kouskem chtěl lidi hlavně pobavit, nicméně geny svých rodičů (operních pěvců) nezapřel. Zaujal i sportovní redakci televizi NOVA, která ho jmenovala čtvrtečním Borcem na konec.

Proč jste se rozhodl natočit zrovna tohle video?

Protože jsme už v karanténě delší dobu a leze to na mozek. Rozhodl jsem se rozveselit rodiče, kteří jsou zpěváci. Udělat nadsázku, srandu. Lidi se smáli, bavili, což je v této době důležitý. Hodně lidí kouká na televizi, což může vést ke smutné náladě, takže si myslím, že právě teď je potřeba dělat věci, které jsou zábavný, srandovní a veselý.

Vaši rodiče jsou operní pěvci. Jak hodnotí váš zpěv?

Říkají, že k profesionálnímu zpěvu to má ještě daleko, ale také říkají, že zpívám čistě, což je dobrý. Ale všichni to bereme jako srandu, nadsázku. Hlavní je, že to dělá dobrou náladu, takže to není tak, že by mě přímo hodnotili, jako v nějaké pěvecké soutěži nebo u zkoušek na JAMU. Bavíme se u toho.

Nepřemýšlel jste někdy nad dráhou operního pěvce?

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, protože na to nemám hlasové dispozice a hlavně je to obrovská dřina, což jsem viděl odmalička. Ale celkově hudba a divadlo mě baví, protože jsem v tomto prostředí odmalička vyrostl.

Související obsah


 

Co vůbec říkali rodiče na fakt, že jste se stal čtvrtečním Borcem na konec ve Sportovních novinách?

Moc je to překvapilo. Vůbec to nečekali. Hodně se smáli a měli dobrou náladu.

Slyšel jsem, že vám na základě tohoto videa, napsala jedna operní pěvkyně, že chce s vámi nazpívat duet. Je to pravda, a jaká byla vaše reakce?

Jo, je to pravda, napsala mi jedna pěvkyně. Bylo to spíš myšleno ve srandě, že dáme duet. Já si myslím, že ani zdaleka bych nemohl konkurovat operním pěvcům či pěvkyním.

Minulý rok jste udělal hip-hopovou písničku s DJ Wichem. Nyní zpíváte operu. Jaký styl je vám bližší a plánujete i v budoucnu nějaký song? Nebo dokonce natočit desku?

Rozhodně je mi bližší hip-hop, pop a všechna populární hudba (úsměv), i když operu mám rád. V budoucnu song chystám, docela i v blízké době. Jde jen o to se dostat do studia, protože už mám hudbu a mám i text. Teď tomu dát jen tu finální podobu. Mastering (finální úprava písně – pozn. red.) toho songu je důležitej. A jestli natočím desku? O tom jsem zatím nepřemýšlel.
 

Související obsah


 

Je zpěv pro vás právě to, čím vyplňujete volný čas, kterého je teď víc než obvykle?

Zpívám si furt, třeba ve sprše (smích). Ráno si zpívám, večer, nebo když si dělám oběd. Myslím si, že je dobré furt držet dobrou náladu a ten zpěv ji podporuje. Ale není to jediné, co dělám ve volném času. Rád taky čtu knihy, hraju na xboxu nebo dělám texty. Hudba mě ale provází celým dnem, je to skvělá terapie.

Vy jste profesionální šermíř. Jak na vaše pěvecké výkony nahlíží ostatní šermíři?

Překvapilo mě, že když jsme párkrát měli kondiční přípravu, tak vytáhli můj song. Myslím si, že v naší komunitě lidé podporují další činnost, kterou člověk dělá i mimo šerm. I pro ten sport je to super, protože je člověk vidět i v jiných sférách.

Nezkoušel jste na svůj zpěv sbalit holku?

Na zpěv úplně ne. Když se mi líbí nějaké děvče, tak se ji snažím zaujmout vším možným, možná i zpěvem, ale není to tak, že bych zazpíval a sbalil nějakou holku, to určitě ne.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šerm

Důležité Události