Koronavirus

Zklamání pro tisíce návštěvníků: Tradiční Jízda králů se letos nepojede

Jízda králů, tradice, která je zapsaná i na seznamu UNESCO, se letos v Kunovicích na Uherskohradišťsku neuskuteční! Rozhodli o tom tamní radní. Podívanou, na kterou každým rokem přijedou tisíce návštěvníků, zrušili kvůli současné koronavirové pandemii.

Zpěv, krojovaný průvod, jízda městem - to jsou důvody, proč do moravských měst a vesnic jezdí tisíce fanoušků folkloru. Ti, kteří si oblíbili Jízdu králů v Kunovicích, budou mít ale smůlu. Vedení města stoplo veškeré přípravy. Jen pestrobarevných růží tu už z krepového papíru vyrobili tisíce. Ty se ale všechny uskladní a použijí příští rok.

Jízda králů se měla v Kunovicích uskutečnit od 22. do 24. května. Nikdo ale neví, kdy současná mimořádná opatření skončí, město tak nechce riskovat. Zákaz shromažďování většího počtu lidí je totiž hlavní překážkou konání této tradice.

Související obsah

Kunovice, kde se Jízda králů koná každé dva roky, proto rozhodly, že se tyto oslavy mimořádně uskuteční o rok později. V nedalekém Vlčnově ani Hluku o zrušení akce ještě nerozhodli. Vlčnovští, kde je Jízda králů, na rozdíl od Hluku a Kunovic, každoroční záležitostí, zatím mají dva scénáře - buď ji odloží na pozdější termín, nebo se v příštím roce pojede v dvojnásobném obsazení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz