Koronavirus

Britský premiér byl blízko smrti, tvrdí jeho přátelé. Už opět chodí

Stav britského premiéra Borise Johnsona byl podle jeho blízkých přátel v jednu chvíli kritický. Premiér byl blízko smrti a za život vděčí lékařům v Nemocnici sv. Tomáše v Londýně. Podle mluvčí vlády se už stav premiéra lepší a v neděli byl dokonce propuštěn do domácího léčení.

S informací, jak vážný byl premiérův stav, přišel list Daily Mirror. "Nemůžu dostatečně vyjádřit svůj dík lékařům. Vděčím jim za svůj život," měl podle Mirroru říct Johnson svým přátelům.

Ti odhalili, že premiér byl v jednu chvíli blízko smrti. Jeho kolegové a ministři se za něj modlili. Johnsonův stav se ale brzy zlepšil a premiér mohl být přemístěn z jednotky intenzivní péče na normální pokoj.

V neděli jeho mluvčí uvedla, že Johnson dál dělá velké pokroky. V sobotu nemocnice i mluvčí potvrdily, že Johnson poprvé od chvíle, kdy byl převezen z domácí karantény do nemocnice, mohl opustit lůžku a zvládá i kratší chůzi. Podle BBC pak Johnson opustil nemocnici v neděli po poledni.

Související obsah

Když mu doktoři vrátili telefon, tak hned volal těhotné snoubence Carrie Symondsové, u níž se taktéž objevily symptomy onemocnění Covid-19, byť výrazně méně závažné, než u Johnsona.

Ten byl nejprve 10 dní v domácí léčbě, následně musel být v neděli převezen do nemocnice a v pondělí na jednotku intenzivní péče. Závažnost svého zdravotního stavu si zřejmě uvědomoval, po návratu domů zveřejnil video, ve kterém ocenil těžkou práci zdravotníkům a poděkoval jim "za záchranu svého života".


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz