Ekonomie

Hobbymarkety dohnaly za pár dní ztrátu. Prodeje předčí i ty předvánoční

Obrovský zájem o nákupy v hobbymarketech během posledních pár dnů tak zvýšil tržby, že se pravděpodobně vyrovnají březnovým ztrátám. Výdělky jsou nyní zhruba o 15 procent vyšší než před Vánocemi. A můžou být ještě vyšší.

Česká obchodní inspekce prohlásila, že zítra - tedy na velikonoční pondělí - mohou zůstat velké obchody otevřené. Zavřeno budou mít ale zřejmě potraviny. Všechny velké řetězce hlásí, že státní svátek dodrží a dopřejí svým zaměstnancům klid.
Nejúspěšnější dny za posledních několik let. Tak hobbymarkety hodnotí čas od zeleného čtvrtka, kdy je vláda opět otevřela. Lidé vyčkávali v dlouhých frontách. I dnes byly pokladny obsypané zákazníky.

Nápor v hobbymarketech byl v posledních dnech takový, že se dá srovnat s tím, co bývá před Vánoci. Výdělek prodejců šel až o desítky procent nahoru. Výdělky hobbymarketů mohou být podle odhadů ekonomů vyšší až o 40 %. Jednak přišlo výrazně víc lidí, ale také nakupovali ve větších objemech. Pro srovnání, v předvánočních nákupech jsou tržby vyšší o zhruba 25 %. Ekonomové díky takovým zlatým žním očekávají, že hobbymarkety lehce doženou březnové ztráty.

Za normálních okolností na Velikonoční pondělí utichá ruch v uličkách velkých obchodů. Letos je tomu jinak. Pokud je nouzový stav, tak neplatí zákaz prodeje v prostorách nad 200 metrů čtverečních.

Velcí prodejci ale plánují státní svátek dodržet a obchody zavřou i tak. „O Velikonočním pondělí zůstávají všechny prodejny Lidlu uzavřené, chceme udržet sváteční pondělí nejen kvůli zákazníkům, ale i zaměstnancům,“ uvedla tisková mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.

Související obsah

„Chceme všem našim zaměstnancům umožnit být s rodinou a v těchto náročných dnech si odpočinout,“ popsal stejnou strategii Václav Koukolíček, tiskový mluvčí společnosti Tesco.

Stejně to udělají i další velké řetězce jako Albert, Coop, Globus, Billa, Kaufland nebo Penny Market.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz