Krimi

Neměl v tramvaji roušku, zato mával velkým nožem! Policie hledá svědky

Pražští kriminalisté hledají svědky v případu muže, který v březnu ohrožoval v tramvaji cestující i řidiče nožem. Napomenuli ho, že nemá roušku. Konflikt nakonec skončil střelbou z policejní zbraně.

Muže s dlouhým nožem v ruce v tramvaji běžně nepotkáte. Na roušku ale tento cestující zapomněl. K incidentu došlo v polovině března v Praze ve stanici Palackého náměstí v tramvaji číslo 17.


"Došlo ke konfliktu mezi řidičem tramvaje, který upozornil jednoho z cestujících, že nemá nasazenou roušku. Ten na něj zaútočil nožem, respektive nožem mu vyhrožoval," přiblížil policejní mluvčí Jan Daněk.


Přivolaní policisté muže vyzvali, aby nůž odložil. Místo toho se s ním proti nim rozeběhl. Jeden z policistů muže střelil do nohy. Zraněného odvezla sanitka do nemocnice, kde ještě napadl zdravotní sestru. Nakonec skončil ve vazbě.

Související obsah

V rámci vyšetřování teď kriminalisté zjistili, že tohle nebyl jediný jeho útok nožem. "Toho dne měl někdy okolo třičtvrtě na jedenáct v tramvaji číslo 17 u zastávky Výtoň ohrožovat dalšího cestujícího nožem," doplnil Daněk.


Napadeného a další svědky teď policie hledá a prosí veřejnost o pomoc. Případem se zabývá i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). "Tuto záležitost jsme si převzali do prověřování, kdy především zjišťujeme okolnosti použití služební zbraně," uvedla GIBS.


Prý jde ale o standardní postup. Případ pasažéra bez roušky je prý ve vozech pražské hromadné dopravy výjimečný, řidiči dopravního podniku cestující za dodržování nařízení spíš chválí.
 

rod, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz