Zahraničí

Spletli jsme se, přiznala Čína. Počet obětí ve Wu-chanu vylétl o 1290!

Spletli jsme se, přiznala Čína. Počet obětí ve Wu-chanu vylétl o 1290!
Zdroj: Profimedia

Úředníci z čínského města Wu-chan, odkud se loni v prosinci začala šířit nákaza koronavirem Covid-19, uznali, že počet nakažených a mrtvých ve městě je vyšší, než se doposud uvádělo. Obětí ve městě je podle nich o 1290 víc.

Čína připustila nesrovnalosti v údajích o počtu nakažených a obětí koronavirové epidemie. Podle nových údajů, které v pátek zveřejnili wu-chanští úředníci, ve městě zemřelo o 1290 pacientů více, než se uvádělo doposud. Aktuální počet obětí tak ve Wu-chanu stoupl na 3869, v celé Číně se pak číslo zvýšilo na 4632. 

Wu-chan do oficiálních statistik přidal i dalších 325 případů nákazy koronavirem, čímž se počet infikovaných ve městě zvýšil na 50 333, v celé Číně na 82 692. Úředníci podle televize CNN revidovali data proto, aby ukázali, že si uvědomují svou zodpovědnost za epidemi. Chtějí rovněž zajistit transparentní zveřejňování informací a přesnost údajů.

Související obsah

Jedním z důvodů nesrovnalostí podle nich je, že během počáteční fáze epidemie koronaviru někteří pacienti zemřeli doma kvůli nedostatku lékařských kapacit. Zdravotníci navíc byli tak vytížení, že se zaměřovali především na léčbu a informace nezřídka dodávali se zpožděním anebo vůbec.

Revize dat přišla těsně po ostré kritice Číny ze strany Spojených států a dalších zemí za její údajné nedostatečné poskytování informací o počtech obětí a skrývání původu kmene nového viru, který se ve Wu-chanu objevil na konci minulého roku.

Od pondělí budou radnice v Česku opět fungovat v běžných úředních hodinách. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz