Koronavirus

Z okna plival na sousedy, že je nakazí! Jiný muž v karanténě coural po domě

Z okna plival na sousedy, že je nakazí! Jiný muž v karanténě coural po domě
Zdroj: Getty Images

Muž z Moravskoslezského kraje měl vyhrožovat sousedům nákazou koronavirem a zabitím a plivat na ně z okna. Jeho krajan zase porušil nařízenou karanténu a bez jakýchkoliv ochranných pomůcek chodil po činžovním domě i před ním. Oba zadržela policie.

V jedné z obcí Moravskoslezského kraje měli dva muži s podezřením na koronavirus ohrožovat své sousedy. Oba policisté zadrželi a převezli do policejních cel. Jednoho z nich následně obvinili z šíření nakažlivé nemoci, druhého z pokusu o obecné ohrožení.

"Všechny procesní úkony, zadržení i další střežení a eskortování probíhalo za použití ochranných obleků, prostředků a maximálních bezpečnostních opatření v souvislosti s přenosem nákazy," popsala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

První z mužů měl porušit nařízenou karanténu a volně se pohybovat po činžovním domě, kde bydlel, i před ním. Také druhému muži lékaři nařídili, aby zůstal doma a s nikým se nestýkal, to mu ale nebránilo, aby na sousedy plival z okna. Měl jim dokonce hrozit nákazou a smrtí.

Související obsah

Teď obviněným hrozí vězení až na osm let. Policejní komisař chtěl vzít do vazby oba muže, soud ale žádosti vyhověl jen v jednom případě. "Druhý je stíhán prozatím na svobodě s podmínkou dodržování domácí karantény," doplnila Jiroušková.

Podobný případ se stal na Královéhradecku, kde měl mladík nejprve ohrožovat svoji matku a následně zaútočtl i na policisty. Sundal si roušku a kašlal a plival na ně. Přitom vykřikoval, že je nakažený koronavirem. Více v reportáži Filipa Pultara:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz