Domácí

Stříhat doma, ano či ne? Vládní politici si protiřečí, kadeřníci se zlobí!

Jedním z oborů, na který tvrdě dopadla zavedená mimořádná opatření, je kadeřnictví. Holiči a lazebníci jsou přitom v nezáviděníhodné situaci - různá ministerstva totiž jinak přistupují k tomu, zda mohou či nemohou své služby nabízet klientům v domácím prostředí.

Holiči na to upozorňují v otevřeném dopisu adresovaném vládě. "Na portálu ministerstva průmyslu a obchodu je uvedeno, že stříhat u klientů doma lze.Některé krajské hygieny sdělují, že je to zakázáno, ale jsou i stanice, které našim holičům sdělují, že tato činnost je zakázána pouze v provozovně," píše Petr Kucek, který je pod otevřeným dopisem podepsaný.

Ministerstvo průmyslu na webu v interaktivní nápovědě ke koronaviru opravdu píše, že provozovat ostatní služby mimo provozovny je možné. "Výjimku taktéž můžete použít na služby, které dokážete poskytovat mimo provozovnu, např. v domácnosti klienta. Tam se ale musíte dopředu ujistit, že nikdo v domácnosti není v osobní karanténě!" radí resort.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a jeho náměstek Roman Prymula na tiskové konferenci po pondělním zasedání vlády ovšem jasně řekli, že stříhání v domácím prostředí je v tuto chvíli tabu.

Související obsah

Vojtěch upozornil, že během stříhání jsou u sebe kadeřník/holič a jeho klient velmi blízko, mnohem blíž, než jsou nařízené dvoumetrové rozestupy. Navíc se lazebník dotýká hlavy zákazníka, což je také rizikové.

"Povolené to není a je jedno, jestli doma nebo v provozovně. Doma to může být dokonce horší," má jasno Prymula. V podobném duchu se vyjádřil i Kucek, který zdůraznil, že zatímco v holičstvích platí přísná hygienická pravidla, při "práci" například v garáži či sklepě jen velmi těžko.

Připomeňte si "boj! kadeřníků s koronavirem v nedávné reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz