Domácí

Schillerová s novým účesem vzbudila rozruch! Jak to dělá i přes zákaz?

Schillerová s novým účesem vzbudila rozruch! Jak to dělá i přes zákaz?
Zdroj: Profimedia

Kadeřnické salóny jsou už více než měsíc zavřené kvůli šíření nákazy koronaviru a kadeřníci nesmějí podle ministerstva zdravotnictví stříhat ani doma u zákazníků. Přesto má šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO) vždy dokonale upravený účes jako od profesionála.

Mnoho lidí se nad jejím účesem v internetových diskuzích pozastavilo a spekuluje, jak je to možné a zda ministryně náhodou neporušuje vládní nařízení.

"Myslela jsem si, že kadeřnictví ještě nejsou otevřená,“ komentuje fotku, kterou Schillerová přidala na sociální sítě v neděli, Gabriela. "Zajímá mě, kam chodíte ke kadeřnici, když je všude zavřeno,“ píše na facebooku Terezie.

Související obsah

Schillerová zareagovala na dotazy ohledně svého účesu na facebooku. "Děkuji za komplimenty směrem k mému účesu. Vážím si jich o to více, protože si vlasy upravuji jako všichni ostatní už několik týdnů sama. Patřím ke generaci, která je na svépomoc v osobní vizáži zvyklá,“ napsala v komentáři.

Další lidé ale upozorňují, že Schillerové nejnovější fotografie je pořízena dokonce přímo před vyhlášeným kadeřnickým salónem nedaleko Staroměstského náměstí. "Čerstvě ostříhaná a zrovna náhodou před kadeřnictvím.To se vysmíváte živnostníkům, nebo chodíte přes Váš zákaz???," ptají se lidé pod fotkou na jejím instagramu.

Kadeřníci jsou nyní v těžké situaci. Navíc jednotlivá ministerstva se nedokáží shodnout na tom, zda mohou nebo nemohou své služby nabízet klientům u nich doma.

Ministerstvo průmyslu na webu v interaktivní nápovědě uvádí, že je možné provozovat ostatní služby mimo provozovny. "Výjimku taktéž můžete použít na služby, které dokážete poskytovat mimo provozovnu, např. v domácnosti klienta. Tam se ale musíte dopředu ujistit, že nikdo v domácnosti není v osobní karanténě!“ uvádí resort.

Související obsah

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a jeho náměstek Roman Prymula v pondělí na tiskové konferenci po zasedání vlády řekli, že stříhání doma je v tuto chvíli nemožné.

Vojtěch upozornil, že během stříhání jsou kadeřník a klient velmi blízko u sebe a není možné tak dodržet nařízené dvoumetrové rozestupy.

Kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru jsou zavřená také kadeřnictví a holičství. Více v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz