Koronavirus

Herec z Černých baronů koronavirus nemá, přesto kvůli němu může umřít!

Herec z Černých baronů koronavirus nemá, přesto kvůli němu může umřít!
Zdroj: Profimedia

Na epidemii koronaviru doplácejí nejen ti, kdo se jím přímo nakazí. Nepříjemné dny kvůli novému koronaviru prožívá i vážně nemocný slovenský herec Andrej Hryc.

Hvězda filmů, jako je Kamarád do deště, Bathory nebo seriálu Teta, ale především major Haluška alias Terazky z Černých baronů bojuje s vážnou nemocí. Necítil se dobře a lékařská vyšetření odhalila, že trpí akutní leukémií. Po děsivé diagnóze se rozjel kolotoč terapie, která mu má zachránit život. Informoval o tom web tvnoviny.sk.

Kvůli nemoci tak musí navzdory mimořádným opatřením, která platí i na Slovensku, denně docházet na krevní transfúze. Jenže zásoby krve na Slovensku docházejí a dárců je málo. Z důvodu šířící se epidemie se obávají do nemocnic přijít a krev darovat.

Těžké chvíle tak s populárním hercem prožívá celá jeho rodina a obává se dne, kdy by se již krev pro nemocného tatínka nenašla. O pomoc tak žádají třeba i na sociálních sítích.

„Prosím, pokud můžete, pomozte. V čase korona-pandemie je darování krve poměrně komplikovaná záležitost, a to mnoho dárců odrazuje,“ popsala na instagramu jeho dcera Wanda. „A1 Rh- je ideální, ale pokud máte jinou skupinu, pomůže i ta,“ prosí zoufale veřejnost. Andrej Hryc totiž musí dostávat transfuzi denně a zřejmě se to nezmění ještě po celý měsíc.

Související obsah

Herec ale není jediným pacientem, který čeká na dárce krve. S nedostatkem se perou i lékaři v České republice. V tyto dny se navrací k běžnému provozu, v plánu jim přibývají operací, které kvůli epidemiologickým omezením zatím odkládaly. Ty ale vyžadují zvýšené množství krve, které je přitom nedostatek.

Transfuzní oddělení nemocnic proto žádají pravidelné dárce krve i nováčky, aby právě nyní pomohli a životadárnou tekutiny potřebným přišli darovat. Hygienická opatření jsou přísná, aby se dárci nemuseli obávat nákazy.

TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz