Zahraničí

Trump prohlásil, že ví, jak na tom Kim Čong-un je. Přiživil spekulace

Trump prohlásil, že ví, jak na tom Kim Čong-un je. Přiživil spekulace
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Donald Trump přispěl ke spekulacím o zdravotním stavu severokorejského vůdce Kim Čong-una. Na brífinku nejdříve řekl, že dobře ví, jak na tom Kim je, vzápětí ale uvedl, že nikdo neví, kde je.

Trump na pondělní tiskové konferenci odpovídal na otázku ohledně zdravotního stavu Kim Čong-una. "Nemůžu vám to přesně říct. Ale ano, mám o tom dobrou představu, jen o tom teď nemůžu mluvit. Přeju mu, aby se uzdravil," citoval portál CNN prezidentova slova.

Mnoho světla ale Trump do spekulací nevnesl, protože si vzápětí protiřečil. "Minulou sobotu nic neřekl. Nikdo neví, kde je, takže očividně nic říct nemohl. Tohle je mimořádná zpráva, že Kim Čong-un vydal v sobotu prohlášení. Nemyslím si," prohlásil.

Novináři podle CNN nejdříve netušili, o čem prezident mluví, zřejmě ale narážel na diktátorovo prohlášení směrem k dělníkům v KLDR. Tamní státní média ho publikovala v neděli. Stalo se tak po týdnech mlčení a fám o tom, že je Kim Čong-un v kritickém stavu či že už dokonce zemřel.

Související obsah

Na stejné tiskové konferenci také Trump znovu obvinil Čínu, že neudělala dost, aby zabránila šíření koronaviru. "Provádíme velmi vážné vyšetřování. Nejsme s Čínou vůbec spokojeni. Věříme, že to mohlo být zastaveno u zdroje. Mohlo to být rychle zastaveno a nerozšířilo se to do celého světa," uvedl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz