Domácí

VIDEO: Únorová trojčátka mohou po dvou měsících z nemocnice domů

Anna, Zuzana a Miroslav. Trojčata, která se předčasně narodila ve FN Ostrava 19. února, byla po více než dvou měsících konečně propuštěna domů. Za čas strávený v nemocnici každé z dětí nabralo dvojnásobnou váhu, než se kterou přišlo na svět.

Maminka Michaela za trojčaty denně dojížděla, zatímco tatínek a dvě sestry na ně čekali doma a znali je pouze z fotografií. Za posledních pět let se jedná o osmá trojčata, která se v této nemocnici narodila. Jako vzpomínku dostaly děti od vedení nemocnice pamětní medaili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz