Domácí

Sportovní kluby tápou ve vládních opatřeních. Advokát radí, jak trénovat

Už více než týden mohou profesionální sportovci opět trénovat. Pro každý sport ale platí podmínky, které musí jejich kluby pečlivě hlídat. Sami ale netuší, jak přesně vládní stanoviska dodržovat. Proto jsme se pro upřesnění zeptali advokáta z oblasti sportovního práva Daniela Viduny.

Přesná pravidla různých sportů vláda nevyjasnila. U otázek na venkovní bazény advokát doporučuje kontaktovat krajskou hygienickou stanici a požádat o stanovisko na konkrétní provoz. U ostatních sportovišť je vždy třeba rozlišit sportování ve venkovních a vnitřních prostorech.

"U venkovních sportovišť je v současné době omezen počet sportovců na 10 osob. Do tohoto čísla se ale nepočítá realizační tým. Desetičlenná skupina se od další skupiny sportovců musí držet minimálně dva metry nebo nejlépe být  oddělené pevnou překážkou. Venku nemusí mít profesionál ochranu dýchacích cest. Může se zapojovat oproti veřejnosti i kontaktně,“ vysvětluje advokát Daniel Viduna.

Pravidla pro vnitřní sportoviště by se měly řídit podle stejného režimu jako má veřejnost. "U vnitřních sportovišť pro profesionály není vládní stanovisko výslovně upraveno. Kontaktní sport platí tedy pouze při hře jeden na jednoho. Dále se musí udržovat rozestupy dva metry a čistit po použití stroje. Přístupnost toalet je jen za zvýšeného hygienického opatření," říká advokát.

Související obsah

Stanoviska vlády se ale mohou v průběhu času vyvíjet a měnit, proto advokát radí sledovat výstupy orgánů státní zprávy popř. své dotazy konzultovat s Krajskou hygienickou stanicí nebo s Národní sportovní agenturou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz