Domácí

Jak bude otevřeno o svátcích? 1. máj je daný, 8. květen určí obchody samy

Na Svátek práce zůstanou obchody otevřené. Na první květen se zákaz prodeje v obchodech nad 200 metrů čtverečních nevztahuje. Příští pátek ale zůstane většina obchodů zavřená.

Nakoupit si na prodloužený víkend ve velkých obchodech bude možné i tento pátek. První květnový den budou prodejny otevřené podle standardní provozní doby.

Zcela jiná situace ale bude o příštím prodlouženém víkendu. V pátek 8. května plánuje mít většina velkých obchodů zavřeno. Podle prodejců je personál především v potravinářských řetězcích v současné době velmi vytížený a chtějí ho nechat odpočinout.

Za běžných okolností by se na tento svátek vztahoval zákaz prodeje v obchodech nad 200 metrů čtverečních. Sněmovna v úterý ale prodloužila nouzový stav do 17. května a to znamená, že se zákaz prodeje ve vybrané svátky ruší. Prodejci tak měli možnost rozhodnout se sami, jestli otevřou nebo nechají obchody zavřené.

Související obsah

Zavřeno bude mít 8. května Lidl, Penny, Globus, Kaufland, Tesco i Albert. Fungovat nesmějí ani obchodní centra. S obnovením jejich provozu vláda počítá od 11. května. Podívejte se na detailní harmonogram rozvolňování.

Veškerá opatření vlády a ministerstva zdravotnictví stále platí. Zavřeno tak musejí mít obchody nad 2500 metrů čtverečních a prodejny, které jsou součástí nákupních center nad 5000 metrů čtverečních a nemají vlastní vchod zvenku.

trm, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz