Zahraničí

Náklaďáky v New Yorku byly plné lidských těl! Pohřební ústav nestíhá

Silný zápach linoucí se ze zaparkovaného nákladního auta vzbudil pozornost obyvatel v americkém městě New York. Přivolaní policisté poté zažili šok, ve čtyřech kamionech totiž našli desítky lidských těl.

Nešlo však o dílo masového vraha, auta si údajně objednal nedaleký brooklynský pohřební ústav, který nezvládal příval nových těl z poslední doby. Mrtvoly proto pracovníci uložili do nákladového prostoru auta a ledem se je snažili ochlazovat. Uvedl to portál BBC.

Není jasné, zda se jednalo o oběti koronaviru, kterých v celém státě rychle přibývá. Policie následně celou oblast uzavřela a na místo přijel chladící kamion.

Související obsah

"Měli spoustu mrtvých těl v dodávkách a stěhovacích vozech. Byla naskládaná na sebe ve vacích na mrtvoly," řekl svědek a majitel nedalekého obchodu, který byl na místě při příjezdu policie.

Vyšetřovatelé o případu informovali ministerstvo zdravotnictví, které na pohřební ústavy dohlíží. Podle zákona musejí udržovat těla v bezpečných podmínkách, které brání šíření infekce, než budou pohřbena nebo zpopelněna.

Související obsah

"I když se případ teprve vyšetřuje, neměli bychom mít ulice lemované kamiony plnými lidských těl," řekl starosta městské části Brooklyn Eric Adams.

New York je ze všech států USA zasažený nejvíce, na následky pandemie koronaviru tam zemřelo už 18 tisíc lidí. Celkově mají Spojené státy už přes milion nakažených, což je třetina všech případů na celém světě.

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz