Koronavirus

V USA se odvděčili lidem bojujícím v první linii, Trump ale chce nemožné

Nemocí Covid-19 se ve světě nakazily už více než tři miliony lidí, asi třetina se ze zákeřné nemoci vyléčila. Milion nakažených je ve Spojených státech. Zemřelo tam skoro 60 tisíc lidí a pandemie si tak vyžádala více životů Američanů než válka ve Vietnamu.

Donald Trump v úterý oznámil, že Spojené státy budou brzy schopné provádět až pět milionů testů denně. Lékař, který na testování v Americe dohlíží, ale prezidentova slova považuje za nereálná. "Provádět dvacet milionů testů denně není možné nikde na planetě Zemi. Není možné udělat dokonce ani pět milionů testů denně," řekl Brett Giroir.

Prezident Trump také nařídil, aby zůstaly v provozu závody na balení masa. Právě v nich se ale dříve nakazil velký počet zaměstnanců. Organizace spojených národů v souvislosti s tím varovala před ohrožením světových dodavatelských řetězců potravin.

Související obsah

Koronaviru se zřejmě příliš neobává ani americký viceprezident Mike Pence. Ten si odmítl vzít roušku při návštěvě kliniky v Minnesotě. Pence jako jediný nepoužil ochranu obličeje při setkání se zaměstnancem nemocnice, který se z koronaviru vyléčil a nyní daruje plazmu.

"Já jsem pravidelně testován na přítomnost koronaviru. A protože se u mě neprojevil, považoval jsem tohle za dobrou příležitost poděkovat lidem, kteří s virem denně bojují přímo z očí do očí," prohlásil Pence.

Související obsah

Svůj vděk lidem bojujícím v první linii se rozhodli vyjádřit také příslušníci amerického vojenského letectva. Dvě letky ve formacích přeletěly nad několika americkými městy.

"Myslím, že je to krásné gesto. Úplně to vyzařuje ducha naší země. Piloti dali najevo zdravotnickým pracovníkům, že lidé na ně myslí a každý oceňuje jejich práci," myslel si jeden z diváků David Ryan.

Šusta, kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz