Zahraničí

Už je z ní velká slečna. Princezna Charlotte slaví páté narozeniny

Už je z ní velká slečna. Princezna Charlotte slaví páté narozeniny
Zdroj: twitter.com/kensingtonroyal

Malá princezna je opět o rok starší. Letos jsou kvůli koronakrizi oslavy jiné, než obvykle, milující rodina se jí ale snaží velký den maximálně zpříjemnit.

Poslední týdny jsou v britské královské rodině ve znamení oslav. I když díky přísným opatřením kvůli pandemii koronaviru letos oslavenci zůstávají bez velkých ceremoniálů, o gratulace rozhodně nouzi nemají. Nejprve 21. dubna své již 94 narozeniny oslavila královna Alžběta. Jen dvy dny po ní slavil už druhé narozeniny princ Louis, nejmladší potomek prince Williama a vévodkyně Meghan. Ta mu k narozeninám nafotila roztomilé fotky.

Další oslavenkyní je jeho sestřička Charlotte, prostřední z dětí Williama a Kate a čtvrtá v pořadí na královský trůn, po svém dědečkovi, otci a starším bratrovi Georgovi. Královské povinnosti ji zatím netíží, letos je jí teprve pět. Už je ale velkou módní ikonou, cokoli jí Kate oblékne, hned britské maminky v obchodech vykoupí.

Související obsah

Stejný osud čeká zřejmě i jednoduché kostičkované šaty, ve kterých se v den svých narozenin objevila na nových portrétech na oficiálním twitteru rodiny. Portréty nafotila přímo vévodkyně Kate.

Svůj den strávila malá princezna nejen rozbalováním dárků, ale také pomocí druhým. Zapojila se do příprav, balení a roznášky balíčků s potravinami pro seniory.

6. května oslaví první narozeniny také Archie, syn prince Harryho a vévodkyně Meghan. Pár se ale stáhl z veřejného života královské rodiny a přestěhoval se do Spojených států amerických. Slavit se tak zřejmě bude v Kalifornii, kde Harry s Meghan a malým Archiem momentálně pobývají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz