Koronavirus

V Kynicích už mysleli, že mají vyhráno. Pak se nakazili další dva lidé

Ani po dvou měsících se nepodařilo vymýtit nákazu koronavirem v obci Kynice na Havlíčkobrodsku. Když se zdálo, že už budou všichni v pořádku, objevili se teď v jedné z rodin dva nově nakažení. Místní lidé se na začátku března hromadně nakazili na veřejné oslavě.

Je to nekonečné, Kynice se ne a ne úplně zbavit koronaviru. V jedné z rodin si předali nákazu mezi sebou rodiče s původně nenakaženými dětmi. Jsou tak už 60 dní nepřetržitě v domácí karanténě. "Dva měsíce, to si neumím představit. Já jsem byla doma tři týdny a bylo to hrozné," uvedl jeden z místních.

"Mohou se objevovat hlavně negativní emoce, smutek, úzkost, dále se objevuje i agresivita," popsala stavy v tak dlouhé izolaci psychiatrička Naděžda Kovaříková.

Lidé se v Kynicích nakazili na veřejné oslavě MDŽ od příbuzného jedné z rodin, který dorazil na akci z Prahy. Desítky lidí pak podstoupily plošné testování a na dva týdny skončila vesnice v úplné izolaci. Uzavřenou zónu hlídala policie.

Související obsah

Ani po dvou měsících se ve vesnici neuzdravili všichni. "Jsou dva nové případy onemocnění. V podstatě se jedná o přenos v rámci rodiny," sdělil Jiří Kos z Krajské hygienické stanice Vysočina.

Strach z nákazy je navíc v Kynicích stále znát a ještě prý dlouho bude. "Málo chodím ven. Se sousedy se moc nebavíme, leda na dálku," řekl jeden z obyvatel.

Poslední dva nakažení lidé z Kynic by měli znovu podstoupit testy na koronavirus na konci tohoto nebo v příštím týdnu.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz