Domácí

Kolektivní imunita je mizivá. Test odhalil jen 107 případů z 26 tisíc lidí

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a další členové projektu představili předběžné výsledky studie kolektivní imunity. Testy odhalily 107 nakažených ze 26500 testovaných lidí. Stupeň imunizace je velmi nízký, pohybuje se v řádech jednotek promile.

Testování skončilo 1. května a jednotlivé kapacity byly naplněny. Zájem lidí byl podle Vojtěcha obrovský.

"Stupeň imunizace společnosti je velmi nízký. Pohybuje se v řádech jednotek promile,“ informoval ministr Adam Vojtěch. Znamená to, že Česko učinilo plošná opatření velmi rychle. Díky tomu infekce prošla populací jen mírně.

Související obsah

Je však důležité stále dodržovat jednotlivá opatření. Podle ministra zdravotnictví však není důvod zastavit rozvolňování. Situace se totiž vyvíjí velmi dobře a zásadní riziko nehrozí.

Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška se epidemie v České republice nejen šíří, ale je také v útlumu.

Zároveň uvedl, že se pozitivně vyvíjí počet vyléčených pacientů a klesá počet hospitalizovaných s novým typem koronaviru. "Mortalita se nevyhoupla nad tři procenta," řekl Dušek. 

Související obsah

"Budoucnost je v systému časného záchytu změn," informoval Dušek, který zároveň poukázal na šíření Covid-19 na Chebsku, kde dochází k nárůstu nakažených pacientů. "Je to signál pro to, aby došlo k cílené akci a zásahu," dodal. 

Nepříznivá situace je podle epidemiologa Romana Prymuly nejen na Chebsku, ale také v Karlovarském kraji. Vysvětluje to blízkostí německých hranic. 


"V některých mikroregionech je nyní vyšší riziko nákazy než v Praze,“ sdělil Prymula. Uvedl zejména Cheb, kde místní nemocnice podle něj hlásí 87 potvrzených případů a to jak u personálu, tak u pacientů.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a další členové projektu představili předběžné výsledky studie kolektivní imunity. Na celý záznam tiskové konference se podívejte ZDE:

 

Nejvyšší počet nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel má Karlovarský kraj. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz