Domácí

Klauni v krizovém štábu! Šmucler ohlásil konec roušek. Hamáček to popřel

Klauni v krizovém štábu! Šmucler ohlásil konec roušek. Hamáček to popřel
Zdroj: TN.cz

Ve středu informoval člen Ústředního krizového štábu Roman Šmucler, že plošné nošení roušek na veřejnosti skončí s koncem nouzového stavu. Jen o pár minut později se vůči tomu ohradil sám předseda štábu Jan Hamáček (ČSSD).

"Moje malá vítězství. Plošné nošení roušek skončí s nouzovým stavem. Udělal bych to rychleji, ale je to zkrácení,“ napsal na své sociální sítě prezident České stomatologické komory Roman Šmucler.


Ministr vnitra a předseda krizového štábu Jan Hamáček však toto tvrzení o pár minut později vyvrátil. "Ústřední krizový štáb nepřijal žádné rozhodnutí či doporučení k ukončení nošení roušek. Tato věc je v kompetenci ministerstva zdravotnictví a řídí se jeho mimořádným opatřením,“ informoval na twitteru Hamáček.


Šmucler na to okamžitě na twitteru zareagoval. "Doplněk. Ústřední krizový štáb řešil konec plošného stavu, ale ukončení musí schválit někdo jiný. Věřím, že se to stane, ale osobně to už dál neovlivním a už vůbec nerozhodnu,“ napsal.

Nejedná se však o první takový připad v době nouzového stavu, kdy se prohlášení jednotlivých autorit rozchází. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) například před měsícem sliboval, že by po Velikonocích mohla přijít vlna rozvolňování přísných opatření. 

Tehdy Hamáček oponoval, že on není tak optimistický a v Ústředním krizovém štábu bude prosazovat spíše opačné kroky. 

Související obsah

Na konci března se zase opřel premiér Andrej Babiš (ANO) do epidemiologa Romana Prymuly, který prosazoval daleko přísnější opatření, než byla zavedená. 

V rozhovoru pro TV Nova však Babiš uvedl, že k tomu není důvod. "Říkal jsem mu, aby lidi neděsil, protože není důvod. Zvládáme to v porovnání s ostatními zeměmi velmi dobře," řekl. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz